2024-03-15

Įvyko aštuntoji mokestinių ginčų inscenizacija: pagrindinė ginčų tema – verslo komandiruotės

2024 m. kovo 14 d. jau aštuntą kartą organizuota mokestinio ginčo inscenizacija „Mokestinis ginčas iš arti“, kuriame susirungė į finalą ir superfinalą patekusios Mykolo Romerio universiteto (MRU) ir Vilniaus universiteto (VU) studentų komandos. Dalyvaudami tradiciniu tapusiame renginyje, kuris suorganizuotas bendradarbiaujant verslo konsultacijų bendrovei „PwC“, Mokestinių ginčų komisijai ir VMI, studentai patyrė, ką reiškia būti mokestinių ginčų dalyviais.

Renginio tikslas – prisidėti prie kompetentingų specialistų ugdymo. „Moot Court“ konkursas – tai galimybė studentams įgyti praktinės patirties ir susipažinti su mokestinio ginčo nagrinėjimo procesu realioje situacijoje.

Inscenizuota ginčo situacija buvo susijusi su įvykusia verslo komandiruote. Ginčo metu buvo keliami klausimai, kaip iš tiesų turėtų būti vertinamas darbuotojų išvykimas į kurortinį Austrijos miestelį: kaip komandiruotė, „darbostogos“ ar atostogos.

Pasak studentų pasirodymą vertinusių Mokestinių ginčų komisijos narių, studentai buvo puikiai pasirengę ginčui, pademonstravo ne tik mokestines žinias, gebėjimus argumentuoti ir atsikirsti į sudėtingus oponentų klausimus, bet ir profesionalią pagarbą kitai ginčo pusei bei pačiam ginčų procesui.

Studentai po renginio džiaugėsi, kad nepabūgo ir priėmė iššūkį išbandyti savo jėgas mokestiniame ginče, ir tikrai rekomenduotų kitiems studentams sudalyvauti šiame renginyje ateityje. Dalyvavimas ginče suteikė galimybę ne tik save išbandyti, bet ir geriau suprasti mokestines verslo situacijas. Studentai pabrėžė, kad įgyta patirtis suteikė ne tik naujų žinių, bet ir bus naudinga jų teisinėje veikloje ar dalyvaujant kituose ginčuose ateityje. Be to, po renginio studentai prie vaišių dar galėjo padiskutuoti su mokesčių profesionalais ir išgirsti patarimų, kaip elgtis ginčų metu.

Inscenizacijos metu dvi atskiros komandų rungtys buvo vertinamos atskirai. „PwC“ įsteigtą pagrindinį prizą (2000 eurų) laimėjo MRU studentų III kurso komanda: Augustina Balaganskaja ir Maksim Timochov. Mokestinių ginčų komisijos įsteigto specialus prizo laimėtoja buvo paskelbta kita MRU studentų komanda: Emilija Lužytė ir Edvinas Žuravliovas.

Visi dalyviai buvo apdovanoti ne tik organizatorių, bet ir Vilniaus bei Mykolo Romerio universitetų prizais, jiems taip pat pasiūlyta galimybė atlikti praktiką verslo konsultacijų bendrovėje „PwC“, Mokestinių ginčų komisijoje bei Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

Mokestinių ginčų inscenizacijas galima peržiūrėti čia >>>

https://youtu.be/udjz26p3-Jo?si=vCnlgF8ZR400nvub