Mokestinio ginčo inscenizacija

Data

2017 11 23

Įvertinimas
4
foto1.jpg

2017 m. lapkričio 23 d. Mokestinių ginčų komisijoje prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Komisija) vyko Komisijos ir UAB ,,PricewaterhouseCoopers“ (toliau – PwC) organizuota Mokestinio ginčo inscenizacija. Renginio pradžioje sveikinimo žodį dalyviams tarė Komisijos pirmininkė Edita Galiauskaitė bei PwC atstovai – Herkus Gabartas, advokatas, Mokestinių ginčų ir bylinėjimosi praktikos vadovas, ir Inga Čeledinė, mokestinių ginčų praktikos vadovė. Organizatorių atstovai pasidžiaugė, kad tai jau antras tokio pobūdžio projektas, organizuojamas Komisijoje, ir išreiškė tikintys, kad tai taps ilgamete tradicija, kadangi tokie renginiai būsimiesiems teisininkams naudingi ir reikalingi tiek profesine prasme, tiek ir plėtojant universitete įgytas žinias bendraujant su žmonėmis, dalyvaujantiems mokestiniame gyvenime.

Baigusi dalyvių pasveikinimą, Komisijos pirmininkė Edita Galiauskaitė paskelbė apie posėdžio pradžią bei pristatė posėdyje dalyvaujančius Komisijos narius – Martyną Endrijaitį, Andrių Venių ir Liną Vosylienę. Ginčo šalims atstovavo Vilniaus universiteto V kurso studentės Laura Razulevičiūtė ir Karina Naumkinaitė, kurios inscenizavo mokesčių mokėtojo atstoves, ir Mykolo Romerio universiteto magistrantūros I kurso Mokesčių ir finansų teisės studentės Liuda Marcinkevičiūtė, Raminta Matulytė ir Edita Pempytė, inscenizavusios mokesčių administratoriaus atstoves.

Mokestinio ginčo inscenizacijos metu buvo nagrinėjamas mokestinis ginčas dėl praktikoje dažnai pasitaikančio aktualaus klausimo dėl palūkanų už paskolą priskyrimo leidžiamiems atskaitymams, apmokestinant pelno mokesčiu. Tiek ,,mokesčių mokėtojo“, tiek ,,mokesčių administratoriaus“ atstovės inscenizacijai buvo argumentuotai ir motyvuotai pasiruošusios, įsigilinusios į visas bylos aplinkybes ir atstovavo savo šalims taip, lyg būtų nagrinėjamas realus, o ne suvaidintas mokestinis ginčas. Taip pat studentės nusipelno pagyrimų už tai, kad nepasimetė ir gana kūrybingai atsakė į netikėtus mokestinio ginčo nagrinėjimo metu Komisijos narių užduotus klausimus.

Abi studenčių komandos inscenizacijoje pasirodė puikiai, tačiau šį kartą Komisiją savo argumentais įtikino ir pirmą vietą užėmė ,,mokesčių mokėtojo“ atstovės -VU studentės Laura Razulevičiūtė ir Karina Naumkinaitė, kurios laimėjo 3 mėnesių apmokamą stažuotę PwC Mokesčių ir teisės padalinyje. Taip pat abiejų komandų merginos pakviestos į Komisiją dalyvauti realiame mokestinio ginčo procese. Sprendžiant iš renginio organizatorių ir dalyvių nuotaikų, pralaimėjusių čia nebuvo – studentės įgijo patirties mokesčių ir finansų srityje, praplėtė pažinčių ratą ir naudingai praleido laiką. O mes, Komisijos atstovai, tikimės, kad tokio pobūdžio renginių Komisijoje vyks ir ateityje ir labai laukiame studenčių sugrįžtant į Komisiją, stebėti, kaip vyksta realus mokestinis ginčas.

Daugiau nuotraukų galite pamatyti čia:

Mokestinių ginčų komisijos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės informacija