Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)
Neradote naudingos sau aktualios informacijos? Užduokite klausimą
Komisija, kaip ikiteisminė institucija, nagrinėja mokestinius ginčus tarp mokesčių mokėtojo ir centrinio mokesčių administratoriaus (Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) ir Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos). Taip pat Komisija nagrinėja skundus dėl Aplinkos apsaugos departamento prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos bei Valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro priimtų sprendimų.
Mokestiniai ginčai – tai ginčai, kylantys tarp mokesčių mokėtojo ir mokesčių administratoriaus dėl sprendimo dėl patikrinimo akto tvirtinimo ar kito panašaus pobūdžio sprendimo, pagal kurį mokesčių mokėtojui naujai apskaičiuojamas ir nurodomas sumokėti mokestis, taip pat dėl mokesčių administratoriaus sprendimo atsisakyti grąžinti (įskaityti) mokesčio permoką (skirtumą). Mokestinių ginčų nagrinėjimo procedūra taip pat taikoma nagrinėti mokesčių mokėtojo skundams dėl mokesčių administratoriaus sprendimo neatleisti nuo baudų bei (arba) delspinigių mokėjimo.
Taip, galite, tačiau prašymas pirminėje stadijoje turi būti pateikiamas mokesčių administratoriui, o jam netenkinus prašymo skundžiamas Komisijai.
Galite, jeigu Jūsų pateiktoje deklaracijoje deklaruota GPM permoka ir manote, jog ji Jums turi būti grąžinta.
Taip, galite.
Taip, galite, tačiau kartu su skundu turite pateikti prašymą atnaujinti skundo pateikimo terminą, kuriame turite nurodyti objektyvias priežastis sutrukdžiusias laiku pateikti skundą.
Mokesčių administravimo įstatyme nėra pateiktas sąrašas aplinkybių, kurioms esant būtų suteikta galimybė atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti. Tai ikiteisminei mokestinį ginčą nagrinėjančiai institucijai įstatymų leidėjo suteikta diskrecijos teisė. Dažniausiai terminas atnaujinamas, jeigu skundžiamas sprendimas mokesčių mokėtojui nebūna tinkamai įteiktas. Sprendžiant termino atnaujinimo klausimą, taip pat yra atsižvelgiama į svarbių aplinkybių atsiradimo momentą, jų egzistavimo trukmę, į tai, ar asmuo, išnykus minėtoms aplinkybėms, kreipėsi į Komisiją per protingą laiko tarpą. Taip pat vertintina, ar asmuo buvo pakankamai atidus, rūpestingas, sąžiningas, ar, priešingai, savo teises įgyvendino nerūpestingai, aplaidžiai.
Taip, galite.
Mokestinio ginčo objektu yra tik tos privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokos, kurios apskaičiuotos VMI sprendimu dėl patikrinimo akto tvirtinimo ar kito panašaus pobūdžio sprendimu.
Pridėtinės vertės mokesčio, akcizų, gyventojų pajamų mokesčio, nekilnojamo turto mokesčio, žemės mokesčio, mokesčio už aplinkos teršimą, žyminio mokesčio, PSD ir VSD įmokų, pelno mokesčio, muitų.
Skundą galite surašyti patys arba pasinaudodami pavyzdine forma.
Skundas Komisijai turi būti paduodamas raštu ne vėliau kaip per 20 dienų nuo skundžiamo sprendimo įteikimo mokesčių mokėtojui arba per 20 dienų nuo termino sprendimui dėl mokestinio ginčo priimti pasibaigimo dienos. Mokesčių mokėtojui, praleidusiam skundo padavimo terminą dėl priežasčių, kurias Komisija pripažįsta svarbiomis, šis terminas Komisijos sprendimu gali būti atnaujintas. Kartu su prašymu atnaujinti skundo padavimo terminą turi būti paduodamas ir skundas, kurio padavimo terminas yra praleistas.
Taip. Jei skundas pateikiamas tiesiogiai Komisijai, ji paprašo medžiagos iš institucijos, kurios sprendimas ar veiksmas yra skundžiamas.
Ne, atsiliepimai nėra rašomi.
Priešingai nei kreipiantis į Teismą, mokesčių mokėtojas kreipdamasis į Komisiją papildomų išlaidų nepatiria.
Kiekvienas asmuo skundą gali surašyti pats bei atstovauti save be atstovo.
Susisiekti su posėdžių sekretore Agne Sinkevičiene tel. (8 5) 268 4000 arba el. p. [email protected]
Taip, galite, tačiau apie tai iki posėdžio (ne vėliau kaip prieš 5 dienas iki nustatytos posėdžio datos), vos tik gavus informaciją apie posėdžio laiką turite informuoti posėdžių sekretorę Agnę Sinkevičienę tel. (8 5) 268 4000 arba el. p. [email protected] arba apie poreikį gauti vertėjo paslaugas informuoti pateikiamame skunde Komisijai.
Taip, galite, tačiau apie tai iki posėdžio dienos turite informuoti posėdžių sekretorę Agnę Sinkevičienę tel. (8 5) 268 4000 arba el. p. [email protected]
Galite įgalioti bet kurį asmenį, kuriuo pasitikite. Teisinis išsilavinimas atstovaujant Komisijoje nėra privalomas
Įgaliojimu laikomas rašytinis dokumentas, asmens (įgaliotojo) duodamas kitam asmeniui (įgaliotiniui) atstovauti įgaliotojui nustatant ir palaikant santykius su trečiaisiais asmenimis. Įgaliojimas gali būti sudaromas ir informacinių technologijų priemonėmis ir duodamas jį įregistruojant Įgaliojimų registre (Civilinio kodekso. Antroji knyga 2.137 straipsnis).
Su advokatu arba advokato padėjėju sudaromos rašytinės sutartys. Juridinio asmens duodamą įgaliojimą pasirašo jo vadovas.
Vienas sutuoktinis gali įgalioti kitą sutuoktinį veikti jo vardu ir jam atstovauti (Civilinio kodekso. Trečioji knyga 3.32 straipsnis).
Tėvai yra savo neveiksnių nepilnamečių vaikų atstovai pagal įstatymą, išskyrus tėvus, teismo sprendimu pripažintus neveiksniais šioje srityje arba ribotai veiksniais šioje srityje, <...>.Globėjai (rūpintojai) nepilnamečiams vaikams atstovauja pateikę atstovavimo teisę patvirtinantį dokumentą (Civilinio kodekso. Trečioji knyga 3.157 straipsnis).
Taip pat įgaliojimą gali įforminti notaras.
Šaliai dėl objektyvių priežasčių negalint dalyvauti posėdyje, pvz.: iš anksto suplanuotos atostogos, liga ir pan.
Į posėdį galite atvykti gyvai adresu Tilto g. 17, Vilnius arba jungtis nuotoliniu būdu per Komisijos Jūsų el. paštu atsiųstą nuorodą.
Gali, jeigu pateikiamas įgaliojimas.
Komisijos posėdį pradeda Komisijos pirmininkas ir praneša, kieno skundas bus nagrinėjamas. Posėdžio sekretorius praneša, kas dalyvauja nagrinėjant mokesčių mokėtojo skundą. Posėdžio pradžioje išsprendžiami šalių prašymai, pareikšti nušalinimai Komisijos nariams, taip pat galimybė nagrinėti skundą neatvykus ginčo šalims, vertėjui, ekspertui ar kitam specialistui. Jeigu Komisijos posėdyje dalyvauja vertėjas, ekspertas ar kitas specialistas, jie pasirašytinai įspėjami dėl atsakomybės už konfidencialios informacijos, susijusios su mokesčių mokėtoju, atskleidimą. Paskui išklausomas Komisijos nario pranešimas apie mokesčių mokėtojo skundą. Po Komisijos nario pranešimo, paaiškinimus dėl nagrinėjamo skundo gali pateikti mokesčių mokėtojas ir jo atstovas, po to – mokesčių administratoriaus atstovai, ekspertai ir kiti specialistai. Komisijos nariai Komisijos posėdyje dalyvaujantiems asmenims turi teisę užduoti klausimus, susijusius su nagrinėjamu skundu. Vėliau šalys gali užduoti klausimus viena kitai. Po klausimų paprašoma nurodyti ko šalys prašo Komisijos. Ištyrus skundo mokestiniame ginče esmę, Komisijos pirmininkas paskelbia skundo nagrinėjimo pabaigą.
Sprendimas priimamas per 60 dienų nuo skundo ir ginčo medžiagos gavimo Komisijoje bei kiek įmanoma greičiau nuo sprendimo priėmimo išsiunčiamas šalims.