Teisės aktai
Lietuvos Respublikos Konstitucija
Mokestinių ginčų komisija prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Komisija) yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės įsteigta biudžetinė įstaiga. Komisijos nuostatai yra dokumentas, kuriuo Komisija vadovaujasi savo veikloje. Nuostatuose nurodytas Komisijos pavadinimas, teisinė forma, buveinė. Nuostatuose taip pat nurodomas Komisijos, kaip biudžetinės įstaigos, savininkas, biudžetinės įstaigos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija ir jos kompetencija, biudžetinės įstaigos funkcijos ir veiklos tikslai, Komisijos pirmininko kompetencija ir jo priėmimo į pareigas ir atleidimo iš jų tvarka, biudžetinės įstaigos nuostatų keitimo tvarka.
Mokestinių ginčų komisijos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatai
Mokestinių ginčų komisijos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau - Komisija) darbo reglamentas nustato Komisijos darbo tvarką, nagrinėjant ginčus tarp mokesčių mokėtojo ir centrinio mokesčių administratoriaus arba kitos institucijos, kurios sprendimai įstatymų nustatytais atvejais skundžiami privaloma ikiteismine tvarka Komisijai, taip pat nustato ginčo šalių teises ir pareigas kylančias įgyvendinant šio Reglamento nuostatas.
Mokestinių ginčų komisijos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamentas
Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymas
Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymas
Susipažinimo su Mokestinių ginčų komisijoje prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės esančių mokestinių ginčų bylų medžiaga ir jos kopijų išdavimo tvarkos aprašas nustato mokesčių mokėtojų ar jų įgaliotų atstovų ir mokesčių administratorių atstovų susipažinimo su Komisijoje saugomose mokestinių ginčų bylose esančiais dokumentais, Komisijos posėdžių garso įrašais bei jų kopijų išdavimo tvarką. Komisijos pirmininko leidimu, su mokestinio ginčo bylos medžiaga gali būti leidžiama susipažinti ir tretiesiems asmenims, turintiems tam pagrįstą ir teisėtą interesą. Šiems asmenims priskiriami: mokslinius tyrimus vykdantys asmenys ir kiti asmenys (taip pat ir nedalyvavę byloje), kurie įrodo, kad turi pagrįstą ir teisės saugomą interesą susipažinti su medžiaga ir gauti bylose ar jų dalyse esančią informaciją.