Mokestinių ginčų komisija konferencijoje patarė kaip išvengti klaidų virtualios valiutos sandoriuose

Data

2022 04 26

Įvertinimas
0
Jurgitos_nuorauka_bitkoinai.png

Mokestinių ginčų komisijos narė Jurgita Narkevičiūtė LBAA organizuojamoje nuotolinėje konferencijoje “Kriptovaliutos. Ką verta žinoti?” šiandien pristatė pranešimą „Virtualios valiutos ir mokestiniai ginčai. Kokią praktiką formuoja pirmieji mokestiniai ginčai“. Buhalteriai ir auditoriai yra pirmieji pagalbininkai gyventojams ir verslui, kurie susiduria su virtualių valiutų ir žetonų sandoriais. Jurgita pristatė mokestines rizikas, kurias kelia investavimas į virtualias valiutas ir žetonus, kokie klausimai nagrinėjami mokestinių ginčų metu. pateikė patarimus kaip išvengti problemų dėl virtualios valiutos sandorių apmokestinimo.

,,Nors nei vienas mokestinis ginčas dar nėra pasibaigęs galutiniu teismo sprendimu, tačiau ginčų metu išryškėjo problemos, kurios atskleidė, kad gyventojai ir verslas ne visada įvertina kokios mokestinės pasekmės gali kilti. Esminis klausimas, kuris kyla mokestinių ginčų metu: ar tai individuali veikla, ar paprastas turto pardavimas”  dėstė Komisijos narė.

Konferencijos metu taip pat buvo pastebėta, kad gyventojai nėra linkę saugoti apskaitos dokumentų, sudėtinga įvertinti sandorių vertę, susiduria su viešoje erdvėje formuojamais mitais, kad ne visi sandoriai su kripto turtu yra apmokestinami.

 

Kilus klausimams kreiptis:

Vilma Vildžiūnaitė, Mokestinių ginčų komisijos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės narė

+370 686 40332, [email protected]