Mokestinių ginčų komisijoje - pirmasis susitikimas su aplinkos mokesčio administratoriais

Data

2021 01 29

Įvertinimas
0
MGK1 (003).png

Šiandien Mokestinių ginčų komisijoje įvyko seminaras - diskusija ,,Ikiteisminis mokestinių ginčų nagrinėjimas“. Į seminarą nuotoliniu būdu  susijungė gausus Aplinkos apsaugos departamento  ir VĮ ,,Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro“ specialistų būrys, norintis išgirsti pasikeitusią ginčų nagrinėjimo tvarką. Tai tapo aktualu nuo šių metų Komisijai tapus privaloma ginčus dėl aplinkos mokesčio nagrinėjančia institucija.

Susitikimo metu Komisijos atstovės Rasa Stravinskaitė ir Edita Glumbakienė pristatė ikiteisminį mokestinių ginčų apskundimo ir nagrinėjimo procesą, pateikė patarimus kaip pasirengti nagrinėjimui Komisijoje, pristatė kas svarbu žinoti per posėdžius, kas juose gali dalyvauti, kokias teises turi bylos dalyviai. Susitikimo metu buvo ne tik dalinamasi dalykinėmis žiniomis, bet ir diskutuojama dėl praktikoje kylančių problemų.

,,Toks bendradarbiavimas atveria kelią į sklandesnį teisinės gynybos procesą ir mokesčių mokėtojų teisių užtikrinimą. Susitikimas buvo naudingas ne tik mokesčių administratoriams, bet ir Komisijos specialistams, kurie išgirdo su kokiomis mokesčių situacijomis gali tekti susidurti nagrinėjant naujus mokestinius su teršimu susijusius ginčus, kokie iššūkiai laukia. Todėl ketiname bendradarbiavimą plėtoti ir toliau“,- teigia Komisijos pirmininkas Evaldas Raistenskis.  

Mokestinių ginčų praktika rodo, kad teismuose išnagrinėjus skundus dėl Komisijos sprendimų,  įprastai 75–85 proc. Komisijos sprendimų paliekami nepakeisti. 2020 metais iš teismuose išnagrinėtų 126 bylų  dėl Komisijos sprendimų, buvo pakeista ar panaikinta tik 13 procentų sprendimų.   

Siekdama padėti Pareiškėjams rengti skundus, Komisija Interneto svetainėje patalpino skundo formos (šablono) pavyzdį

https://mgk.lrv.lt/lt/veiklos-sritys-1/mokestiniu-gincu-nagrinejimas.

 

Kilus klausimams kreiptis:

Vilma Vildžiūnaitė, Mokestinių ginčų komisijos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės narė

+370 686 40332, vilma.vildziunaite@mgk.lt